fbpx

AIPP’de Türkiye zaferi!

Kategori

35’inci koleksiyonuyla MM Bahçecik, AIPP Ticari Saçlar Kategorisi’nde finalistler arasında yer aldı.

Dergimizin 2017 renk sayısında kapağını da taçlandıran MM Bahçecik, İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonuyla Uluslararası Kuaför Yayıncıları Birliği (AIPP) tarafından düzenlenmekte olan yarışmada bir ilke imza atarak Ticari Saçlar Kategorisi’nde Türkiye’den ilk finalist oldu.

Uzun yıllara dayanan bir geçmişe sahip olan AIPP 23 ülkede 70’e yakın yayının üye olduğu benzersiz bir kuruluş özelliği taşıyor.

5 farklı kategoride katılımın mümkün olduğu yarışma avantgarde, en iyi ticari saçlar, en iyi fotoğraf, en iyi erkek saçları ve video kategorilerinden oluşuyor.

Yarışmanın ‘Büyük Ödülü’ ise her kategoriden finale kalan finalistler arasından seçiliyor ve kategori birincilerinin birer koleksiyon daha hazırlayarak katılması ile mümkün oluyor. Üye yayınların editörlerinin seçimiyle kategori finalistleri arasından yapılan oylamayla ‘Büyük Ödül’ sahibini buluyor ve sektörün en prestijli etkinliklerinde alkışlar arasında ödülüne kavuşuyor. Finalistlere ait koleksiyonlar tüm dünyadan üye yayınlar tarafından paylaşılıyor

En İyi Ticari Saçlar Kategorisi’nde finalist olan MM Bahçecik markası için Metin Bahçecik’ten görüş aldık:

‘En son 35’inci koleksiyona imza attık ve bu koleksiyonda Uluslararası Kuaför Yayıncıları Birliği’nin düzenlediği yarışmada En İyi Ticari Saçlar kategorisinde finalistler arasında yer aldık. Bunu öğrendiğimde birçok meslektaşım beni aradı. O sırada İspanya’daydım. AIPP çok önemli bir grup. Neden orada hiç olamıyoruz diye düşünüyorduk. Belki de biz sorumluluklarımızı yerine getirmiyorduk. 35’inci koleksiyonu hazırladık, AIPP ile beraber yurtdışına açıldık. Rusya’dan da bir yayıncı grup bu koleksiyonun devamı var mı onları yayınlamak isteriz diye haber verdiler. Bu bir emeğin karşılığı. Bir üretim var bu üretimi ne kadar çok insana gösterebilirsek o kadar iyi olur. Daha önce de Estetica Design Ödülleri’nde Mahmut Ebil’in, Toprak Şeker’in salonu en iyi salon tasarımı seçildi. Bunlar hepimize keyif vermeli, hepimiz bununla gurur duymalıyız. AIPP’de En iyi Ticari Saçlar Kategorisi’nde finalist olduğumuz koleksiyon bir kez daha değer kazandı. Başka arkadaşlarımın da aday olmasını finalist seçilmesini temenni ediyorum. Türkiye’den bir başka koleksiyon finalist seçilirse bundan çok keyif alırım. Bu yolu bize firmalar da açabilirdi. Başka kurumlara da bizim yaptığımız güzel işleri başka platformlarda gösterebilirdi.”

Yarışmaya katılmak için:

AIPP’nin Türkiye üyesi Estetica Dergisi aracılığı ile yarışmaya katılabilirsiniz. Profesyonel fotoğraf çekimiyle katılmanın mümkün olduğu bir sonraki yarışmaya son katılım tarihi 30 Haziran 2018. Yarışma markalardan bağımsız olarak yapılmakta ve sadece koleksiyonu hazırlayan kuaförlük markasına yer verilmekte.

Detaylar Estetica Dergisi Sonbahar Sayısı’nda.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz