fbpx

50. yılında Kérastase

Kategori

50.yıl

Kerastase, Neslihan Üner, Kérastase, 50.yıl, en iyi ürünler,

Birbirinden özel ürünleriyle salonlara ve müşterilerine ışıltılar saçan, sektörün altın markası 50. yılını kutluyor.

Bu özel markanın 50. yılında Kérastase Marka Müdürü Neslihan Üner ile konuştuk ve bilgi aldık. İşte dolu dolu elli yıl…

Estetica: Kérastase’ı farklı kılan nedir?

Neslihan Üner: Kérastase 50 yıl boyunca bir adım önde olan bir marka. Yenilikçiliği ile zamana ve ihtiyaçlara ideal bir şekilde yanıt veriyor. Saçları güneşin etkilerinden koruyan ilk bakım serisi, saçları besleyen ilk bakım maskesi gibi birçok ilke imza atmış olması tesadüf değil…

Estetica: Kérastase bünyesinde toplam kaç ürün bulunuyor?

Neslihan Üner: Kérastase kendi içinde 4 farklı kategoriye ayrılıyor. Saç bakımı, saç derisine yönelik bakımlar, değerli yağlar ve styling. Bu kategorilerin alt kırılımlarına bakarak ürün serilerini gruplayacak olursak toplamda 12 farklı ürün serimiz var.

Estetica: Bu kadar ürünün satışında zorluklarla karşılaşmıyor mu salonlar?

Neslihan Üner: Kişiye özel teşhisin doğru yapılması çok önemli. Her sorunun çözümü farklı. Profesyonel ürünleri markette satılan ürünlerden ayıran en önemli özellik gerçek bir saç uzmanının doğru bir teşhisle öneride bulunması. Bunun için de olmazsa olmaz olan şey eğitim. Hangi saç tipi için hangi ürünleri önermek lazım, doğru teşhis nasıl yapılmalıdır, en doğru anlatım nasıl olmalıdır, hepsi çok  önemli ve eğitim olmadan doğru yapılamıyor. Bunu sağlayabilmek için 2013 yılından itibaren Kérastase olarak eğitime yaptığımız yatırımları artırdık, ayrı bir birim oluşturduk ve salonları birebir ziyaret ederek eğitim vermeye başladık. 2014 senesinde de eğitim sıklığımızı artırdık.

Estetica: Kérastase salonlarını farklı kılan özellikler nedir?

Neslihan Üner: Kérastase’ın bulunduğu salonlar Kérastase Danışman Salonları olarak geçer. Ve bu salonlar Türkiye’de örnek teşkil ediyorlar. Bizim amacımız ürün standını salonlara yerleştirmek değil aksine bulunduğumuz salonlardaki hizmet kalitesini yukarı çekmelerine yardımcı olmak, lüks deneyimini müşterilerine yaşatmak, salon dinamikleri konusunda (prim sistemleri, adisyon ortalamaları, vs.) danışmanlık vermek, salona trafik sağlamak ve tüm salon çalışanlarının eğitimlerini eksiksiz olarak tamamlamak. Böylece kendi müşterilerine daha profesyonel hizmet vermeleri konusunda destek olmaya çalışıyoruz.

Estetica: Salonlara yönelik çok özel programlarınız var. Kérastase’ın bu anlamda salonlara katkılarını anlatır mısınız?

Neslihan Üner: Kérastase olarak yılda 2 farklı birliktelik seyahati düzenliyoruz. Biri salon yöneticilerinin katıldığı Kérastase Kongresi. Bu kongrenin amacı iş ortamından uzakta birlikte olmak, farklı konuları paylaşmak ve aynı zamanda dünyanın farklı yerlerindeki Kérastase Danışman Salonları’nı ziyaret ederek kuaför mesleğinin farklı kültürlerde nasıl uygulandığını görmek ve vizyonu genişletmek. Diğer birliktelik seyahatimiz ise Kéragenç Organizasyonu’muz. Bu sene 19.’sunu gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon, salon çalışanlarını bir araya getirmek, Türkiye’nin dört bir yanından gelen aynı sektörde başka şehirlerde çalışan genç insanların aralarındaki network’ü kuvvetlendirmek, mesleki paylaşımlarda bulunmak ve tabii ki Kérastase marka bağlılığını geliştirmek. Ve her iki seyahat de pazarlama ekibinden satış ekibine tüm Kérastase ailesi olarak katılıyor ve birebir fikir alışverişinde bulunuyoruz… Neleri iyi yapıyoruz, nelerde daha iyi olmalıyız, sıkıntılar nedir, bunları anlamadan bilmeden daha iyisini yapabilmek mümkün değil. Birçok güzel fikir bu seyahatlerde yapığımız fikir alışverişlerinden çıkmıştır, bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Estetica: Ve yeni ürünler.

Kısa süre içerisinde pek çok yenilikle karşılaştık. Neler söyleyeceksiniz?

Neslihan Üner: Kérastase 50. yılında devrim niteliğinde yepyeni bir teknoloji ile karşınızda: Discipline Serisi ki Kérastase bu seriyle keratin bakımını yeniden yarattı. Bu seri saçları pürüzsüzleştirerek, disiplin altına alan ve salonlarda uygulanan ilk morpho-keratin bakımı. Saçlarda kimyasal bir etki yaratmadan 10 şampuanlamaya kadar kalıcı bir kontrol sağlayan yepyeni bir salon servisi. Discipline Serisi, aynı zamanda ihtişamlı ev bakım ürünleriyle birlikte kadınlara eşsiz bir deneyim sunuyor. Kullanım kolaylığı sağlayan ürünleriyle fön ve şekillendirme süresini azaltırken, neme ve elektriklenmeye karşı 72 saat koruma sağlıyor.

Kérastase 50 yıl için özel haberin detaylarını Estetica Dergisi Eylül Ekim sayısında bulabilirsiniz. 

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz