fbpx

Vazgeçilmesi Gereken 5 Yanlış Saç Alışkanlığı

Kuaförlerin Müşterilerini Vazgeçirmesi Gereken 5 Yanlış Saç Alışkanlığı

Kadınlar hedefledikleri saçlara ulaşmak için model, kesim ve renk önerileri almak üzere siz kuaförlere gidiyorlar. Renk ve stile ilişkin tavsiyelerin yanı sıra onlara yapmamaları ve bırakmaları gereken yanlış saç alışkanlıkları konusunda rehberlik etmek de önemlidir.

Saçlarını uzatmaya çalıştıkları için düzenli kesimden kaçınmak ya da saçları temiz ve sağlıklı tutmak için sık şampuanlamak gibi yanlış birtakım alışkanlıklar geliştirebilirler ve uzun vadede saçlarına zarar verebilecek bir şey yaptıklarının farkına varmazlar, ta ki kötü etkileri görmeye başlayana ve nedenini merak edene kadar. 

Müşterilerinizi doğru yönlendirmek için şu beş yanlış saç alışkanlığından vazgeçirmeyi deneyin.

1. Saçlarını uzatmaya çalıştıkları için düzenli kestirmekten kaçınmak

Müşteriniz ayrık ve kırık uçlara sahip olduğunda, saçtaki o ayrılma yukarı doğru hareket ederek saçları inceltir ve sonunda saç kopar. Çok fazla kırılma varsa, saç uzayamaz. Daha uzun, daha kalın, daha sağlıklı olması için saçın her sekiz haftada bir uçlardan kesilmesi gerekir. O yüzden müşterilerinizin bu süre içinde salonunuzu yeniden ziyaret ettiklerinden emin olun.

5 yanlış saç alışkanlığı

2. Isı koruyucu ürün kullanmamak

ventoso

Isı koruyucu ürünler, maşa ve düzleştirici gibi ısı aletlerini sık kullananlar için özellikle önem taşıyor. Güneş kremi cilt için ne ise, ısı koruyucu ürünler de saç için odur. Sıcak aletlerden, UVA ve UVB ışınlarından kaynaklanan hasarı en aza indirir.

Sıcak aletler saçları kurutur, bu da çok sayıda kırık uca, rengin solmasına ve kıvrılan, kontrolü zor uçlara yol açabilir. Isı koruyucu ürünler saçta bir bariyer oluşturur, nemi hapseder ve kütikülü yumuşatarak kabarmayı önlemeye yardımcı olur.

3. Saçları çok sık şampuanlamak

Saçı aşırı temizlemek zannedildiği gibi iyi bir şey değildir, çünkü bu durumda saç arınan doğal yağı telafi etmek için çok fazla doğal yağ üreterek hem saçı hem de saç derisini kurutabilir. Bunun yerine, haftada iki kez (eğer müşteriniz çok çalışıyorsa üç kez) şampuanlamalı. Diğer günler hacim için kuru şampuana başvurabilirler.

Müşteriniz, kirli saçlarla, dağınık, düşük topuz gibi harika saç modelleri yaratabilir. 

4. Mor ve Mavi Şampuanlarda Aşırıya Kaçmak 

Müşterilerinize saçlarını kabaca her üç şampuanda bir tonlamalarını önerin. Bu şampuanlar saç renginin ve parlaklığının korunmasında çok önemli bir rol oynar ancak elbette her şeyde olduğu gibi abartmamak şartıyla. Her gün kullanıldığında zamanla saçta istenmeyen renk sonuçları yaratabilir.

5 yanlış saç alışkanlığı

5. Boyanmış sarı saçlarda profesyonel olmayan ürünler kullanmak

Müşterileriniz daha açık bir saç rengine gittiğinde, güçlendirici bakımların iyi bir kombinasyonunu kullandıklarından ve durulanmayan bir nemlendirici bakım kullandıklarından emin olun, onları bu şekilde yönlendirin. 

Profesyonel ürünler, profesyonel olmayan ürünlere kıyasla daha yüksek içerik konsantrasyonuna sahiptir. Bu, salon ürünlerinin seyreltilmediği ve daha yüksek kalitede olduğu anlamına gelir. Profesyonel salon ürünleri saçın sadece dışına değil, gövdesine de nüfuz eder, böylece saç içeriğindeki bileşenlerden daha hızlı faydalanır.Müşterilerinizin saç yolculuğunda profesyonel ürün tavsiyeleri ve sizin uzmanlığınız çok önemlidir. Doğru yönlendirerek onları saçlara ilişkin yanlış fikirlerinden ve alışkanlıklarından kurtarın.

Önerilenler

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz