Tuba Ergin- Mercedes-Benz Fashion Week

0

 

Tuba Ergin, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express kapsamında “Earth Unkown”  adını verdiği İlkbahar-Yaz 2014 koleksiyonunu 10 Ekim 2013 Perşembe günü saat 13.30’da Kuruçeşme Arena’da sergiledi.

''Desa by Tuba Ergin'' kapsül koleksiyonunun da sergileneceği defile Tuba Ergin’in avant-garde çizgisini devam ettirirken kendini her zaman yenileyen ancak özünden vazgeçmeyen bir koleksiyon oldu.

Geri dönüşümlü moda anlayışının Türkiye’deki öncüsü Tuba Ergin, “Earth Unkown” adını verdiği İlkbahar-Yaz 2014 koleksiyonunda yine doğal ve işlenmemiş materyallerin yalın güzelliğinden faydalanıyor; doğal renklerden esinleniyor. Deneysel formlardan oluşan bir koleksiyon olan “Earth Unkown”, deformasyondan oluşan yeni bir estetik anlayışı sunuyor.

Ahşap, toprak katmanları, fosiller, kaya ve mermer dokular, krater-vari görüntülerin hakim olduğu koleksiyonda ipek, organze ve deriye ağırlık verilirken, hi-tech kumaş ve ketenin kontrastından faydalanılıyor. El örgüsü keten ve bambu trikolar, dikişsiz elbiseler, geri dönüştürülmüş araba lastikleri ve ipek kombinasyonları şaşırtıcı ve zamansız parçalar yaratarak doğallıktan vazgeçemeyen güçlü, şehirli kadını yeniden yorumluyor.

Deri ağırlıklı tasarımlardan oluşan koleksiyonun geneline ince işlenmiş deriler, lazer kesimler ve elişçiliğiyle zenginleştirilmiş detaylar hakim.  Farklı olmayı seven genç ve güçlü hisseden kadınlara hitap eden koleksiyon Tuba Ergin çizgisiyle 10 Ekim Perşembe günü saat 13.30’da Kuruçeşme Arena’da sergilendi.

Defileyi izlemeye gelenler arasında Deniz Berdan, Arzu Kaprol ve Ahu Yağtu gibi isimler vardı. Ahu Yağtu Tuba Ergin kıyafetiyle dikkat çekti.

 

 

 

 

Tuğba Ergin Hakkında:

Tuğba Ergin 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Lise ve üniversite eğitimini Chicago'da yapan Tuğba Ergin, 3 jenerasyon tekstille uğraşan bir aileden geliyor. ABD'den döndükten sonra bir hazırgiyim perakende zincirinde tasarım asistanı ve daha sonra tasarımcı olarak çalışan Tuğba Ergin, 2002'de denim sektorüne girip, Avrupa'nın zincir markalarına koleksiyonlar hazırladı. Özellikle İngiltere(Topshop) ve İskandınav pazarındaki Bestseller  grubu (Vero Moda, Vila, Only) ile çalıştı. 2005’de Colins/Bigstar markasında görev aldı. 2006'da kendi tasarım ofisini kuran Tuğba Ergin, iç piyasada Koton, Aydınlı Grup/US. Polo, Eren Holding/Lacoste ve Aymarka/Network – Que gibi birçok markaya tasarım danışmanlığı yaptı, koleksiyonlarını hazırladı. Yurtdışında İtalya(Zu Elements-Ra-re), Fransa (Teddy Smith, Zadiq&Voltaire), İspanya, Kanada ve Tunus'da farklı markalara danışmanlık hizmeti verdi. Farklı kıtalarda birçok ülkeyle çalışıp yeterli deneyim kazandıktan sonra 2008'de tanıştığı pazarlama danışmanı İtalyan ortağı Marco Risaliti ile 2010 yılında G.O.D.D (Garden of Denim Design) isimli marka projesine başladı. Tamamen geri dönüşümlü ve ekolojik denim ve örme koleksiyonundan oluşan marka ilk kez katıldığı Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşen ''White'' adlı fuardan büyük bir başarı ile döndü. Katıldığı CPH/Copenhag fuarında şu anda ana pazarı olan Japonya ile çalışmaya başladı. G.O.D.D halen bir kısmı geri dönüşümlü ve ekolojik ürünleri zamansız ürünler haline getirmekle beraber, deriden takıya geniş bir ürün yelpazesi içeren bir yaşam felsefesi sunmakta. G.O.D.D markası Japonya başta olmak üzere Kore, İtalya, Benelux ülkeleri, Almanya ve Kanada'da seçkin butik ve çok katlı mağazalarda satılmakta. Tuba Ergin Koleksiyonu ayrıca Galata’da Tuba Ergin Showroom’da sergileniyor.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.