Topuz tüyoları

0

 

L’Oréal Professionnel Elçi Kuaförü ve HCF Artistik Ekip üyesi Christophe Gaillet’den topuz tüyoları:

Öncelikle saçların çok temiz olması gerekiyor. Yıkanmış, taranmış, fönünün iyi çekilmiş olmalıdır.

Ardından yarım boydan itibaren uçlara kadar bukle yapmak gerekir.  Saçın çevresini, alnın kenarlarını düzleştirip yatırmalıyız.

Tabii önce saçı açıp boyuna, alına ve enseye bakmak gerekir. Ense uzunsa topuz daha yukarıdan başlayabilir. Ve profile bakmak çok önemli. Aynı zamanda saçın etrafında dönerek incelemeliyiz.

Tek taraftan bakmak bize yanlış yaptırır. Saçın çıkış yerleri de bizi yönlendirir. Bunları iyi gözlemlemek gerekli.

Denge, topuzda en önemli unsurlardan biridir. Profilden bakmayı unutmamalıyız. Bir diğer önemli konu kollar ve el hareketleri. Mümkün olduğunca kolları ayırarak çalışmak gerekir. Saçtaki hacim kolların hacmiyle ilintilidir. Kollarınız kapalı çalışırsanız hacim küçülür. Bu noktada vücut duruşu önem taşır. Çünkü topuz koreografi gibidir. Ellerin hareketleri bunu oluşturan unsurlardandır.

Topuz denince 3 önemli faktör vardır: Krepe, düzleştirme ve montaj.

Son bölümde müşterimizi ayağa kaldırarak kontrol etmek önemlidir. Saçın rahatsız edip etmediği ve duruşu gözlemlenir.

Önemli bir ipucu: Topuz yapmadan önce ellerinizi Mythic Oil ile yağlayın. Elde yağ bırakmadığı için saçlar ellere yapışmayacak ve sizin daha kolay çalışmanızı sağlayacaktır. Saça hükmetmeye değil saçın isteğine göre çalışmanızı şekillendirin. Önce anlayın. Saçın yönünü görün ve hissederek şekil verin.

 

 

Kaynak: Estetica Dergisi

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.