Sally Brooks’tan “balyaj servisinden sağlıklı kazanç elde etmek” için ipuçları

sally brooks

2019’da “Yılın İngiliz Kuaförü” unvanını alan Sally Brooks, sürekli bakım  gerektirmeyen balyaj renklendirme tekniğinden sağlıklı kazanç elde edebilmek için ipuçlarını paylaştı. 

Salonlar, balyaj müşteri kitlesiyle ne gibi  güçlüklerle yüz yüze geliyor?

Bazı müşteriler balyajın doğal görünüm olduğu yanılgısı taşıyor. Balyaj, her müşteride farklı bir görünüme kavuşan bir teknik. Kişiselleştirilmiş balyaj söz konusu. Deneyebileceğimiz pek çok seçenek ve elde edebileceğimiz birçok sonuç var. Müşteri rengin kalıcılığını, parlaklığını sürdürmek isterse elbette düzenli bakım görmesi gerek. Ben balyaj müşterilerine rengi ve parlaklığı korumak için her dört ya da altı haftada bir salona uğramalarını tavsiye ediyorum. Dört hafta geçtikten sonra kontrastı korumak için saç rengini açma ya da koyulaştırma dokunuşları yapmayı öneriyorum. 

Salonlar doğal renk trendini işlerini büyütmek için nasıl kullanabilirler?

Doğal renk bugünün ve yarının trendi, yaşam biçimlerimiz de doğala doğru bir dönüş var ve dünya da bu yönde ilerliyor. Örneğin; L’Oréal Professionnel’in Majirel Glow’u her müşteriye uyum sağlayan renk serisiyle boya dünyasını değiştiriyor. Majirel Glow, markanın nötürleştirme ve parlaklık sunan ilk mat yarı-şeffaf kalıcı boyası. 

Balyaj müşterilerimizin rötuşu ve hatta renk konusunda mütavazı olan müşteriler için harika bir ürün. Sonuçlar doğal ve organik; kalıcı bir boya serisinden bekleyeceğiniz ağır, koyu bir renk değil. Son modayı takip eden müşteriler için  “nude” paleti modern sarı saçlar ve bizi sadece kesimden kesime ziyaret eden müşteriler için çok iyi bir seçenek.  

dualipa
Dua Lipa

2020’de hangi renk tekniği popüler?

Renk bloklama tekniklerine doğru müthiş bir gidişat var.  Etkili bir renk yaratmak için iki-tonlu tekniği kullanan Dua Lipa’nın saçlarında gördüğümüz gibi, 1990’ların ve 2000’lerin başlarının saçları  farklı dokunuşlarla geri döndü. Billie Eilish’de gördüğümüz çarpıcı dip renkler ve renk patlamaları da oldukça popüler bir trend.

billie
Billie Eilish

Balyaj 2020’de nasıl bir evrim geçiriyor?

Balayaj bir trend değil, daima kalıcılığını sürdürecek bir teknik, çünkü tekniklerimizi kapıdan giren her müşteriye uyacak şekilde farklı kullanıyoruz. 2020’de sürekli bakım gerektirmeyen saçlar sürekli bakım gerektiren saçlar haline geliyor. Balyaj parlak ve taze tutmak için Majirel Glow’u kullanıyorum.

Kaynak: hji.co.uk

Balyaj servis menüsü

Müşterinin ihtiyacına göre ziyaretler arasında saç renklerini tazelemek üzere şu hizmetleri sunuyoruz:

  • Bir tutam renk: Saça parlaklık ve doku kazandırmak için başın üstündeki hale şeklindeki kesite uygulanan küçük aydınlatmalar.
  • Yüz çerçevesi: Saç çizgisinin etrafındaki renge odaklanarak ön tarafta bir renk patlaması yaratma.
  • Parlatma: İstenmeyen rengi parlatmak, nötürleştirmek ve doğru tona kavuşturma uygulaması
  • Bölgesel tonlama: Değişimli bir renk yaratmak için iki kontrast seviyesine sahip iki tonla çalışma. Bu, kusursuz renk sonuçları elde etmek ve saça boyut kazandırmak için harika bir teknik. 
  • Backwash (Ters yıkama) tekniği: Hızlı bir ekspres teknikle bir-iki ton açarak doğal baz rengi zenginleştirme.

Kaynak: hji.co.uk

Estetica Dergisi artık cebinizde!

Her ne kadar ülkece zor zamanlar geçirmeye dirençli olsak da; şimdi bütün dünya olarak eşi benzeri görülmemiş bir COVID-19 kriziyle karşı karşıyayız.

Biz de olası risk faktörlerini ortadan kaldırmak ve ESTETICA kalitesini bir üst seviyeye çıkararak, bu sürece adapte olup; kalitemizden ödün vermeksizin, olabildiğince hızlı bir şekilde dijital bir dönüşüm geçirdik.

Değerli ESTETICA aboneleri; 

Artık dilediğiniz an, dilediğiniz yerde, dilediğiniz sayımıza ulaşabilecek, ilgili içeriklerin videolarını da dijital dergimiz üzerinden izleyebilecek ve artık çağın gerekliliği olan bu dijital dönüşümün de bir parçası olabileceksiniz.

Bu zor zamanları hep birlikte atlatacağımıza, daha da güçleneceğimize ve çıkardığımız derslerle dünyaya, doğaya ve insana daha da faydalı olacağımıza gönülden inanıyoruz.

Siz de kuaförlük sektörüne kazandırdığımız ilk e-dergi aplikasyonumuzu hemen cebinize indirin. 5 farklı cihaza kadar aynı kullanıcı adınız ve şifrenizle istediğiniz her yerde sektörün ışıltılarını takip etmeye devam edin.

Estetica App

iOS (iPhone) Cep Telefonları ve iPad için Estetica Dergisi:

images

Android Cep Telefonları için Estetica Dergisi:

download

Ne yapabilirsiniz?

Ücretsiz sayılarımıza göz atabilir, güncel sayılarımız için abone olabilirsiniz.

Mevcut Abonelerimiz

Mevcut Estetica abonelerimizin mail adresleri ücretsiz olarak tanımlanmıştır. Erişimde sorun yaşamanız durumunda bizi 02122720270 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.