Patrick Cameron’dan Sihirli Topuzlar

0

Uzun saçın ustası Patrick Cameron, 1987 yılından beri Wella’da eğitimler veriyor. En karmaşık görünen saç modellerinin bile kolay uygulanabildiğini kuaför meslektaşlarına öğretmeyi görev edinen Patrick Cameron kendisini sahne performansını izleyenlere hayran bırakıyor.

Müthiş tiyatro ve iletişim yeteneği ile dünyanın dört bir tarafında eğitimler veren Patrick Cameron ile keyifli ve kuaförlere ilham verecek bir röportaj gerçekleştirdik.

 

HAIRiST ONLINE: “Patrick Cameron Eğitimi”ni farklı ve tercih edilir yapan şey nedir?

Patrick Cameron:  Eğitimlere her seviyede öğrenciler katılıyor. Dersler hem başlangıç hem de ileri seviyede öğrenciler için inanılmaz keyifli geçiyor. Öğrencilerimiz eğitimlerdeki atmosferi çok sevdiklerini, kendilerini yetersiz hissedip, strese girmediklerini söylüyorlar. İki gün süren eğitim iki gün boyunca yavaş yavaş hızlanarak gerçekleşiyor.

HAIRiST ONLINE: Olağanüstü topuz yaratmanın sırrı nedir?  

Patrick Cameron:  “Patrick Cameron Topuz Süngeri”, inanılmaz  ve olağanüstü topuzlar yaratmanın en kolay yolu.

HAIRiST ONLINE: Feminen ve doğal görünümlü topuzlar tasarlıyorsunuz. Topuzda karmaşık modellerde bile doğal görünümler ortaya çıkarmanın sırrı nedir?

Patrick Cameron:  Kuaförlerin çoğu doğal görünüm yaratmanın karmaşık olduğuna inanır. Ben bunun için güçlü bir altyapı olması gerektiğini düşünüyorum.

HAIRiST ONLINE: Türkiye’de gerçekleştirdiğiniz seminerler hakkında ne düşünüyorsunuz? Deneyimlerinizi alabilir miyiz?

Patrick Cameron:  Türkiye’deki öğrencilerimi çok seviyorum. Seminer ve şovlarımda öğrenciler her zaman çok ilgili ve öğrenmeye çok hevesliler. Uzun saç topuzu Türkiye’de çok daha fazla talep görüyor. Bu yüzden kuaförler için uzun saç topuzu yaratmak çok büyük önem taşıyor.

HAIRiST ONLINE: Dünyada birçok ülke gezdiniz. Kuaförler hangi ülkede topuzda ve gelin saçında en başarılıydı?

Patrick Cameron:  Bütün ülkelerin farklı ihtiyaçları var. Türkiye, Hindistan, Güney Amerika ve Japonya gibi ülkelerde kadınlar uzun saç kullanmayı tercih ediyorlar. Dolayısıyla bu ülkelerde kuaförler uzun saç topuzu konusunda uzmanlaşıyor. Bu ülkelerde kuaförler her zaman klasik saç modelleri için yeni fikirler ve teknikler araştıyorlar. Biz onları yeni trendlerle tanıştırıp, bambaşka görünümler yaratmaları için sürekli yenileniyoruz.  

Zeynep Taner 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.