Mehmet Korkmaz 2018 Sonbahar Kış defilesi

0

Modern görünümler

“Dünyada Hayat” koleksiyonu, 20’lerde başlayan özgürlük, tabuların aşıldığı ve kadının toplumdaki yerinin kısıtlanmasının ortadan kalktığı bir dönemin esintisini günümüze yansıtıyor.

20’li yılların çağdaş  ve modern yaşama uyarlanması, ihtişamı ve nostaljiyi yaşatan dokunuşları Mehmet Korkmaz’ın Sonbahar Kış 2018 sezonunda öne çıkan unsurlar olarak göze çarpıyor.

Döneminin tarzına uygun ihtişamlı art deco detayların işlemelere geçirilişi, pırıltılı makrome nakışlar, kum boncuklar ile ışıltılı şıklığın ve zarafetin anahtarı tüyler ile birleştirdiği koleksiyonu dönemi yaşattı. Bedeni saran derin V dekolteli, yırtmaçlı elbiseler, tulumlar geleneksel el işçiliği, yüksek kaliteli kumaşlar ve iddialı kupları ile o dönemin ruhunu ve görkemini günümüze taşıdı.. Koleksiyonda sıcak pembe tonlar ağırlıklı yer alırken siyah, kırmızı, şampanya beyazı kullanımı sert ve yumuşak renklerin iç içe kullanımı ile de fark yarattı.

MBFWI kapsamında düzenlenen Sonbahar/Kış 2018 haute couture Mehmet Korkmaz defilesi, ışıltılı görkemli, iddialı, lüks, ulaşılabilir bir tarz ve yaşam stilinin kapılarını araladı.

Mehmet Korkmaz defilesi için Hakan Köse Difference’dan Cemil İrez ve ekibi saçları tasarladı

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin.
Lütfen isminizi buraya yazın.