Güzellik ve kozmetik sektörü BeautyEurasia ile Avrasya’ya açılıyor

0

Güzellik ve kozmetik sektörü BeautyEurasia ile Avrasya’ya açılıyor

13. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia, 27 – 29 Nisan 2017’de İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Bölgenin en önemli kozmetik fuarlarından biri olan BeautyEurasia 2017; 27 – 29 Nisan tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektörü 13. kez bir araya getiriyor. 36 ülkeden 450 katılımcı firmayı ve 10.000 den fazla profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan BeautyEurasia Rusya, Ukrayna, Bağımsız Devletler Topluluğu, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Birleşik Arap Emirliği ve İran’ın aralarında bulunduğu birçok ülkeyi ağırlayacak.

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinde profesyonel ihtisas fuarları düzenleyen ITE Turkey’in grup şirketleri arasında yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık; 27 – 29 Nisan tarihleri arasında 13. BeautyEurasia – Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı’nı düzenleyecek. Fuar, geniş bir coğrafyadan uluslararası üretici ve tedarikçilerin yeni ürün, hizmet ve inovatif teknolojilerini bir araya getirecek.

 

ITE Group’un güzellik ve kozmetik alanında 9 ülkede düzenlediği 11 fuarın bölgelerinin en iyileri olduğunu belirten ITE Turkey Operasyonlar Grup Direktörü Muharrem Tunca; “ITE Group’un bu alanda özel bir uzmanlığı bulunuyor. Biz de Türkiye ve Avrasya Bölgesi’ndeki 13 yıllık tecrübe ve uzmanlığımızı, Grubun bu mevcut güçlü küresel ağı ile birleştirerek sektöre yeni müşteriler kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Ülkemizde kozmetik ve güzellik sektörü büyümede süreklilik gösteren sektörler arasında yer alıyor. Her geçen yıl güzellik ve bakımın daha da önem kazanması, gençliğin korunmaya çalışılması, kadınların iş ve sosyal yaşamda daha aktif rol almaları, genç nüfus faktörü gibi etkenler ülkemizde bu sektörün gelişiminde istikrarı sağlıyor. BeautyEurasia da sektörün dinamiklerini fuarın olumlu atmosferiyle birleştirerek sektör için yeni iş birlikleri ortamı yaratmaya çalışıyor.

 

2015 yılında Türkiye kozmetik sektörünün 8,6 milyar TL lik iş hacmi yakaladığına dikkat çeken Muharrem Tunca, 2016 yılı rakamlarının da 10 milyar TL düzeyinde olduğunun tahmin edildiğini belirtiyor. “Araştırmalar gösteriyor ki pazara kozmetik ürün sunan firma sayısı 2016 yılı itibariyle 4 bin 500 civarında… Bunların yaklaşık bin 500’ü üretici firma. Bu da sektörün ülkemiz ekonomisi için önemini gösterir nitelikte…” diyor.

 

Dev Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olan BeautyEurasia; katılımcılarına Türkiye ve Avrasya Bölgesi pazarlarına yönelik büyük ihracat potansiyeli sunuyor. Özellikle bu bölge ülkelerini kapsayan pazar hedeflerine sahip üretici ve ihracatçı firmaların fuarda yer alması doğabilecek yeni ticari işbirlikleri için önem taşıyor. Bunun yanı sıra fuar, tüm dünyanın hedef pazarları arasında yer alan Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Uzak Doğu ülkelerinden gelecek çok sayıda kozmetik zinciri, toptancı ve perakendeciye de ev sahipliği yapacak.

 

Fuar kapsamında T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşecek “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı” ile katılımcı ve ziyaretçilerine yeni pazar ve iş olanakları sağlayacak fuar, düzenlenecek VIP Yurt Dışı Alım Heyeti programı ile de Rusya, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Tacikistan’ın aralarında bulunduğu birçok ülkeyi ağırlayacak. Program, sektör temsilcilerine uluslararası alanda, yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılması amacıyla gerçekleşecek.

 

Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik zirvesi olan 13. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı – BeautyEurasia; güzellik ve kozmetik konularında ihtisas sahibi, karar verici, yönetici, satın almacı ve diğer profesyonel ziyaretçilerin katılımıyla 27 – 29 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz