Akademi L’Oréal 2015’e hazır

Akademi L’Oréal 2015’e hazır

Eğitimi kuruluşundan bu yana şirket felsefesi haline getiren L’Oréal Professionnel’in 2015 planlarını, L’Oréal Professionnel Mesleki Eğitim ve Gelişim Müdürü Zeynep Atasoy ile Akademi L’Oréal’de konuştuk.

Akademi L’Oréal, 2015, L’Oréal Professionnel Mesleki Eğitim ve Gelişim Müdürü Zeynep Atasoy, L’Oréal Business Forum, Londra Alternative Hairshow, L’Oréal Professionnel Salon Expert

Zeynep Atasoy

Estetica: 2015 için hazırlıklarınızı yaptınız? Ana hatları ile neler var?

Zeynep Atasoy: 2015 senesi içerisinde L’Oréal Professionnel olarak salonların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek kapsamlı bir eğitim planı oluşturduk. Her kuaför salonunun ve her seviyede kuaförün farklı bilgi birikimlerine göre gerek teknik, gerek artistik gerekse işletmecilik olarak tam ve kapsamlı eğitimlerimiz ile akademimizde hizmet verirken aynı zamanda farklı ülkeler ve kültürlere yapacağımız seyahatlerimiz ile de yurtdışı akademilerini görme şansına sahip olacağız.

Estetica: Bir süre önce ara verdiğiniz Mesleki Forum ve uluslararası katılımın olduğu Business Forum hakkında bilgi verir misiniz?

Zeynep Atasoy: Türkiye Mesleki Forum, Türk kuaförleri için bir buluşma fırsatı. Ülkemizde sektörün seviyesini ve birikimlerini paylaşabileceğimiz, sahnede dünyanın en büyük starlarını seyredebileceğimiz ve tüm bu teknik ve artistik aktiviteleri işletmecilik için özel olarak gelecek yerli ve yabancı konuklar ile harmanlayabileceğimiz bir aktivite. Bizim için en önemli aktivitelerden biri ve bu yıl yine Kıbrıs’ta bu güzel aktivitede, Türk kuaförlerine ev sahipliği yapacağız. Bunun dışında L’Oréal Business Forum, ilki 2002 senesinde Türkiye’de düzenlenen ve dünyada 2000’in üzerinde kuaförü bir araya getiren sektördeki en büyük oluşumlardan biri. Bu seyahat bu sene Fransa’nın en prestijli şehirlerinden biri olan Cannes’da gerçekleşecek.

Estetica: Büyüyen bir ekibiniz var. Değişiklikler neler?

Zeynep Atasoy: Eğitimin bu kadar önemli olduğu sektörümüzde L’Oréal Professionnel her zaman eğitime verdiği önem ve destek ile tanınır. Dünyanın bir numaralı kuaförlük eğitim markası olduğumuzu gururla söylüyoruz. Bu sebeple büyüyen ve gelişen markamız için eğitim ekibimizde de farklı uzmanlık kadroları ve farklı eğitmen profilleri olacak.

L’Oréal Professionnel’in Meslek Liseleri ve kuaförlük programına sahip yüksekokullarla işbirliği, L’Oréal Business Forum’un içeriği ve L’Oréal Professionnel Salon Expert hakkında detaylı bilgiyi Estetica Dergisi Şubat Mart sayısında bulabilirsiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here